info@guvenymm.org
0362 435 44 58

Konkordato Uygulaması

Konkordato, borçlarını vadesi geldiği halde ödeyemeyen veya ödeyemeyecek olma tehlikesi içinde bulunan şirket veya şahısların başvurduğu bir müessesedir. Konkordatoda amaç, ticari faaliyetlere devam edilirken borçların yeniden yapılandırılmasıdır. Borçlu, hazırlamış olduğu konkordato projesini alacaklılara sunar (kesin mühlet içinde). Alacaklıların onayına göre konkordato projesi tasdik olunur ya da reddedilir. Bu süreç içinde borçlu ile ilgili herhangi bir takip yapılamaz. Bu yüzden, borçlarını geçici ekonomik daralma sebebiyle ödeyemeyen ve birkaç ay geçtikten sonra ödeyebilecek güce sahip olan borçlular da konkordato ilanı için günümüzde sık sık mahkemeye başvuruda bulunmaktadır.

Konkordato uygulamasıyla ilgili tecrübe sahibi olan Güven Yeminli Mali Müşavirlik ailesi, mevcut tecrübelerini beraber çalıştığı şirket ya da kişilerle de paylaşmaktadır. Konkordato ile ilgili vermiş olduğumuz hizmetleri, referanslarımızı ve konu hakkında tarafımızca yazılmış olan makalelere ulaşabilirsiniz.

Konkordato İlanı, Makul Güvence Raporu, Konkordato İyileştirme Raporu, Süreç Danışmanlığı. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Konkordato hakkında ve tüm detayları ile ilgili yazmış olduğumuz makaleler. Alacaklılar kurulu, kesin mühlet, takipler… Detaylı bilgi için tıklayınız.

Konkordato İlanı için mahkeme tarafından talep edilen belgelerin başında Makul Güvence Raporu gelir. İlgili raporu bağımsız denetim kuruluşları tarafından hazırlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Konkordato ilanlarına katkıda bulunduğumuz şirket ve şahısların bir bölümünün listesi. Detaylı bilgi için başlığa tıklayınız.

Farklının ve vizyonunun peşinde koşarak bulunduğu zamandaki tüm olgulara meydan okuyan Güven Yeminli Mali Müşavirlik ve Finansal Danışmanlık, iş ortaklarına yararlanabileceği tüm fırsatlarda olduğu gibi ilgili hizmet konusunda da yardımcı olmaktadır. Konu hakkındaki tüm detayları merkez ya da şube ofislerimizden öğrenebilirsiniz.